KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16914470
nr 1691 4470
Christer von Rosen
(1928-2015), Sverige
Oljemålning, "I väntan på domedagen". Signerad, daterad 65. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 83x67 cm
Christer von Rosen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928, död 2015.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:35:30
31/3 16:22:23
Christer von Rosen
Läs mer om Christer von Rosen